Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 05.01.2015 05:58:34 

Baruška

 

Kočičky, které byly v nabídce

  •      Adámek - roztomilý kocourek, který při jídle na své sourozence i maminku výhružně vrčí. Zatím se dobrovolně nenechá chytit, je plachý, ale nebrání se zuby a drápy . Určitě si brzy na člověka zvykne a stane se velkým mazlíkem. Adámek už našel svůj nový domov .

V útulku byl od 13.07.2007 - 16.09.2007.

                     

  •      Jonášek - velmi hravý uličník, který si zatím jediný přijde pro pohlazení. Jonášek už našel svůj nový domov .

V útulku byl od 13.07.2007 - 18.08.2007.

   

 

  •      Agáta - kočičí uličnice! Zatím se nenechá dobrovolně chytit, ale je velmi zvědavá a hravá. Všude mě doprovází a sleduje, co to všechno mám na práci. Je otázkou času, kdy pochopí, že všechny lidské ruce neubližují. Agáta už našla svůj nový domov .

V útulku byla od 13.07.2007 - 16.09.2007.

 

  •      Alenka - zatím nejbojácnější, ale nejkrásnější. Krásné výrazné žluté oči a dlhouhé fousky napovídají budoucí podobu na maminku. Alenka se velmi bojí, chytit lze pouze pomocí ručníku, dokáže pokousat, poškrabat, ale také se mi ji již, po ulapení, podařilo uhladit do vrnění. Dejte ji šanci na získání důvěry k člověku. Alenka už našla svůj nový domov .

V útulku byla od 13.07.2007 - 16.09.2007.

  •      Maminka - velmi milá, zodpovědná a starostlivá rodička. Cca 1 rok stará, ještě není kastrovaná. Velmi ráda se mazlí, ale ještě si není člověkem úplně jista, a tak se při prudkých pohybech schovává a ani v náručí se necítí bezpečně. Při hlazení, se ale dokáže tak rozvrnět až laškovně kouše do rukou či nohou Maminka už našla svůj nový domov .

V útulku byla od 13.07.2007 - 03.11.2007.

   

 Další fotky: http://azylek-andelka.rajce.idnes.cz/Cerna_rodinka/


 

     Péťa - asi 5 měsíců starý kocourek,kterého někdo krutě vyhodil z okna. Výsledkem je zlomená nožička v kloubu. Peťula je po operaci (nožičku má zdrátovanou a čeká se až sroste, pak bude další operace), prodělal lehkou virozu a teď, přestože mu někdo z lidí tak ublížil, každého bere za velkého kamaráda, dává pusinky a moc hlasitě vrní! Prosíme alespoň přispět korunkou na Péti léčbu. Péťa už našel svůj nový domov .

V útulku byl od 13.07.2007 - 14.11.2007.

  

Další fotky: http://azylek-andelka.rajce.idnes.cz/Peta


 

 

     Koťátka asi 6 týdnů stará - kočička šedivka, kocourek moureček, kocourek zrzeček - kocourek moureček se hlazení brání prskáním a někdy i vyhružnou tlapkou, ale jelikož jeho sourozenci už se bez problému pochovají, jistě si také brzy zvykne :)   

 

 

     Zrzeček - do útulku se dostal se sestřičkou a bráškou ve věku cca 6 týdnů. Prodělal si lehkou virozu a jen se vzpamatoval z léčby našel nový domov .

V útulku byl od 24.10.2007 - 10.11.2007.

 

     Šedivka a Moureček - tito dva sourozenci měli velké štěstí, a do adopce šli společně .

                   V útulku byli od 24.10.2007 - 01.12.2007

  

 
 •      Sestřičky zrzulky (Iva a Ida) - byly velmi plaché a nečistotné. Záchůdek byl jejich pelíškem a miska s granulky toaletou. Pomalu se je snažím navykat na lidskou ruku, která neubližuje, ale dává dobroty a pohlazení. Na toaletu a udržování čistoty v bytě si velmi rychle zvykly. Ivanka si už začíná  zvykat i na lidskou ruku a při mazlení roztomile slintá . Iduška však ještě zdaleka nezískala důvěru a brání se sekáním. Bylo by proto dobré nabídnout jí domov s ještě jednou milou kočičkou, která jí bude pomáhat získávat důvěru v lidi.

 

  

  


 

      Ufónek Verunka - Verunka je prostě ufónek :)) Nekonečně roztomilé koťátko, kterému zemřeli všichni sourozenci i maminka :( Miluška adoptovala ji i její sestřičku, když jim bylo asi 7 dní. Sestřička bohužel do 14 dnů zemřela a nevíme vůbec proč :( Verunku raději ještě dokrmuji stříkačkou mlékem, protože přeci jen je oproti nevlastním sourozencům mnohem menší a mladší. Dokáže si ale se všemi mile pohrát, vzorně chodí na WC stejně tak, jako její starší nevlastní bráchové a sestřička. Počkejte si na ni a nabídněte ji stálý domov, zasloužila by si ho :) Verunka už našla svůj nový domov .

    V útulku byla od 22.05.2008 do 05.09.2008.

    Miluška - Jessica - asi roka stará kočička, která byla odebrána majiteli - alkoholikovi, ve vysokém stádiu březosti. Hned putovala ke mně domů, protože byla velmi vyplašená a pobyt v útulku by jí jistě zdravotně neprospěl. Do týdne, dne 28.04.2008, porodila tři krásná koťátka (Čertík, Vojtík, Andělka). Z počátku nevěděla, co si s koťátky počít, ani lůžka jim neoddělila, proto jsem musela s porodem trochu pomoci. Bála jsem se, že koťata do rána nepřežijí, ale jaké bylo mé překvapení, když jsem druhý den našla maminku v bedničce, dětičky do čista očištěná s plnými bříšky! Z Milušky se stala pečlivá, starostlivá maminka a to na tolik, že dne 23.05.  přijala na kojení dvě cizí, týden staré zrzavé kočičky, kterým krátce po porodu zemřela maminka. Její vlastní koťata jsou dva kocourci a jedna kočička. Jedna kočička a kocourek jsou barevně po mamince a jeden kocourek je kouřově černý s bílou náprsenkou. Postupně doplním lepší fotky :) Jinak sama Miluška je velmi milá, laskavá, trpělivá a hlavně moc hodná kočička!!! Zasloužila by si krásný nový domov. Adopce bude možná až po odchovu koťat. Konečně našla svůj nový domov .

    V útulku byla od 22.04.2008 do 22.10.2008.

     Čertík - má zajímavé kouřové zbarvení a v dospělosti z něj bude určitě ještě větší fešák!   Po prodělané viroze mu zůstalo "hlasité dýchání" :), takže často hlasitě chrápe. Jinak prospívá velmi pěkně, je hravý jako každé kotě, mazlivý, čistotný v jídle nevybíravý, zvyklý na společnost dalších kočiček i menšího pejska. Očkovaný, odčervený. Čertík už našel svůj nový domov .
 
 
 
 
 
     Vojtík - krásný střbrný mourek (bráška Čertíka) je velmi roztomilý a miloučký kocourek :) Nejvíce ho zajímá servírování pochutin a jako první se hlásí a dere o jídlo, často i s hlasovým projevem :))  Vojtíšek ale trpí nervovými záchvaty, projevující se třesem předních nožiček a hlavičky, takže si musí na chvíli  lehnout a odpočívat. Trvají cca 1-3 minuty, vždy je při vědomí a nijak ho fyzicky nevyčerpávají - prospívá pěkně, hezky baští a celkově se chová jako ostatní koťata. Záchvaty se projevují velmi nerpavidelně. Někdy několikrát za den někdy jednou za týden... Je třeba aby si ho vzal zodpovědný majitel s citlivým přístupem a pouze do bytu. Plně očkovaný a odčervený. Vojtík už našel svůj nový domov .
 
 
 
 

 

    Andělka - dcera Milušky a sestřička Čertíka a Vojty byla ze sourozenců nejzvídavější, nejživější a nejprdlejší. Bohužel ve třech měsicích vážně onemocněla a přestože s nemocí dlouho bojovala, 28.10.2008 bohužel zemřela .

    V útulku byla od 28.04.2008 do 28.10.2008.

 

 

 Další fotky http://fotoalba.cz/depozit_marta

 


    Jeroným Divoch – Kadeřník – černobílý kocourek narozen cca 06/2008. Našel ho pán, kterému se zatoulal na zahradu, spadl do jezírka a zlomil si zadní nohu. Nálezce ho odvezl na veterinu, ovšem s tím, že se o něj nemůže postarat. Po ošetření tedy putoval ke mně do azylu. Nálezce kocourka stačil pojmenovat na Jeronýma. Když jsem ho dovezla domů, sádra ne sádra, pořádně prohnal celou místní kočičí společnost včetně fenky Barunky. Jeroným je nejživějším kocourem, co u mě zatím přebýval, pořád někoho hravě napadá, někde něco důležitého řeší, při jídle výhrůžně vrčí i hračky si vrčením brání a aportuje jak pejsek. Začali jsem mu proto říkat Divoch. Když se někde něco děje, většinou je hlavním hrdinou Jeroným a s jeho neúnavnou aktivitou je to jméno prostě na místě. Nicméně jaké bylo mé překvapení, když odkryl své další vlohy. Jakmile se mu totiž nožička uzdravila začala jsem ho nechávat po celém baráku volně, přes celý den. A tak mě Jeroným začal obdarovávat nočními návštěvami v posteli, kde se s hlasitým vrněním pečlivě ujímá péče o mé vlasy! Tak efektně je předními tlapičkami s drápky čechrá, že každé ráno žasnu nad novým účesem a trnu, kdy si zlomím hřeben při rozčesávání tak důkladně natupírovaného účesu. Jeroným je tedy také noční kadeřník J. Pro jeho odvahu, sílu a aktivitu bych ho určitě doporučila k domku se zahrádkou a k další kočičce, protože místních zbylých devět kočiček bere za bezva parťáky!!

 

Další fotky: http://azylek-andelka.rajce.idnes.cz/


   Tři sourozenci (Vilík, Mája a Ája) byli odchyceni na dvoře jednoho staršího domu u Palmovky. Celé rodince hrozilo nebezpečí ze strany majitele domu, který naznačil, že pokud se neodchytí, bude se jich snažit zbavit po svém. Další fotografie zde: http://azylek-andelka.rajce.idnes.cz/Vilik_Aja_Maja_09_2010/. Koťata jsem depozitovala pro občanské sdružení Kočičí naděje: www.kocicinadeje.cz.

 

 

     Vilík (*cca 07/2010) – odvážný zvědavec, který jako správný džentlmen jako první s opatrností prozkoumává nové prostředí a po uvážení situace vyzývá sestřičky (Ája, Mája) ke hře a lumpárnám. Při kontakt s cizím člověkem je opatrný, ale brzy získá důvěru a hlasitě vrní a vyžaduje mazlení. Dokáže hypnotizovat s velkou láskou v očích a při mazlení občas jemně zamňoukat „Mám Tě rád!“. Je zvyklý být ve společnosti sestřiček, se kterými pořádně blbne, jako  správné zdravé kotě. Čistotnosti se naučil rychle, má rád jak masíčko, tak granulky. Ráda bych ho umístila k další kočičce do bytu nebo domku se zahradou na bezpečném mísě. Vilík už našel svůj nový domov. V depozitu byl od 05.09.2010 do 10.10.2010.

 

     Ája (*cca 07/2010) –je provokativní slečna, velmi zajímavého zbarvení, která po krátkém seznámení s prostředím nevydrží chvilku v klidu. Stále někde řeší nějakou hračku, doráží na sourozence, skáče a leze do záhadných koutů domácnosti a pak spokojena se svoji odvahou se přichází pomazlit s hlasitým vrněním doprovázeným vrkáním, jak holoubek. Protože je zvyklá na společnost sourozenců (Vilík, Mája), ráda bych ji umístila do společnosti kočiček, do bytu nebo domku se zahradou na bezpečném místě. Ája je čistotná, chutnají jak masíčko, tak granulky. Ája už našla svůj nový domov. V depozitu byla od 05.09.2010 do 04.10.2010.

 

 

 

     Mája (*cca 07/2010) – sestra Áji a Vilíka, se srstí zbarvenou stejně jako její sestra do krásného žíhaného zabarvení. Trošku déle ji trvá, než získá důvěru, ale pak je věrnou mazlivkou, která vydrží dlouho jen tak ležet v náručí a hlasitě vrnět. Ve hře se sourozenci netrhá partu a dokáže s nimi pěkně dovádět. Protože je zvyklá na společnost sourozenců (Vilík, Ája), ráda bych ji umístila do společnosti kočiček, do bytu nebo domku se zahradou na bezpečném místě. Mája je čistotná, chutná jí jak masíčko, tak granulky. Májenka už našla svůj nový domov. V depozitu byla od 05.09.2010 do 11.10.2010.

 

 

 

 


     Šest koťat (Lucinka, Viktorka, Lindička, Hubert, Tygřík a Vašík), která nezodpovědný zaměstnanec Výzkumného ústavu rostlinné výroby, odložil v areálu ústavu ve věku cca 20 dní. Koťata putovala ke mně do azylu. Vyrostla místo na mateřském mléce na kondenzovaném mléce Tatra grand, které cucala ze stříkačky. Místo maminky je hřála PET láhev plněna horkou vodou. Všechna koťat svůj nepříliš příznivý start do života zvládla a dnes již dokáží sama přijímat potravu i čistotně používat kočičí toaletu.  Další fokty zde: http://azylek-andelka.rajce.idnes.cz/kotata_Ruzyne/.

 

     Vašík (*cca 08/2010) – kocourek s černým čumáčkem, který všude strká. Při krmení musel být vždy první. Velmi komunikativní, mňoukáním upozorní na prázdný žaludek i poprosí o pomazlení. Ostatním sourozencům dělá takového taťku, nechá se od nich ocucávat a olizovat. Vašík už našel svůj nový domov. V depozitu byl od 17.09.2010 do 29.10.2010.

 

 

   Lucinka (*cca 08/2010) - bílomouratá kočička, která se svoji silou vyrovná bratrům. Hlasitě se hlásí o jídlo, takže vždy při krmení byla mezi prvními. Do svého nového domova odešla s bratříkem Hubertem. V depozitu byla od 17.09.2010 do 08.10.2010.

 

 

 

 

     Hubert (*cca 08/2010) - mouratý kocourek s krásnýma velkýma kulatýma očima, s kterými si vás prohlíží hlubokým kocouřím pohledem. Do svého nového domova odešel se sestřičkou Lucinkou. V depozitu byl od 17.09.2010 do 08.10.2010.

 

 

 

 

 
      Lindičkadrobounká kočička - taková myška. Neprosazuje se silou, ale trpělivostí a vytrvalostí, a tak své sourozence začíná velikostně dohánět. Své místo u misky si vždy v klidu uhájí a i ve hře svou hbitostí dosahuje úspěchů. Upřednostňuje ale chování a mazlení v náručí člověka, přesto bych ji ale ráda umístila k další kočičce nebo do rodiny, kde se jí budou maximálně věnovat. Je ještě koťátko, které potřebuje společnost. Může žít v bytě i v domku s výběhem na bezpečném místě. Lindička už našla svůj nový domov. V depozitu byla od 17.09.2010 do 10.12.2010.
 
  
 
 
     Tygříknejvětší a nejsilnější ze sourozenců. Jako první se pustil do masa, jako první začal trénovat lov. Cokoli unese nosí a výhrůžně vrčí. I ve hře se sourozenci má značnou převahu. Také mističku s masíčkem si dokáže pěkně uhájit vrčením a sekáním tlapkou. Předpokládám, že z něho bude velký kocour, ale i mazlík. Rád se mazlí a chová, i když musí i přitom nutně něco okusovat – náušnice, řetízek, prsty... JUrčitě by mu bylo dobře s další kočičkou, se sestřičkami si hodně vyhraje a je na ně zvyklí. Může žít v bytě i v domku s výběhem na bezpečném místě. Tygřík už našel svůj nový domov. V depozitu byl od 17.09.2010 do 25.12.2010. Měl štěstí a do nového domova odešel se sestřičkou Viktorkou.
  
 
 
      
     
 
 
     Viktroka – světle mouratá kočička, která mi v obličeji trochu připomíná lištičku. Miluje dovádění se sourozenci, o které ale i s láskou pečuje a olizuje je. Když se jí při hře nedaří něco ulovit, umí si hlasitě postěžovat, ale v zápětí nachází nový cíl hry a je spokojená. Je to prostě živá, hravá a veselá kočička, která by určitě ráda s někým dováděla a o někoho pečovala i v novém domově. Může žít v bytě i v domku s výběhem na bezpečném místě. Viktroka už našla svůj nový domov. V depozitu byla od 17.09.2010 do 25.12.2010. Měla štěstí a do nového domova odešla s bráškou Tygříkem.
 
 
 
 
 

     Mourovatá Bětuška (cca 05/2011) je jedno z šesti koťat, která kdosi vyhodil do škarpy u silnice. Jeden bráška nepřežil, dva se stále v léčbě vzpamatovávají a dvě sestřičky již nové domovy našly. Přestože Bětušky start do života nebyl zrovna nejhezčí je po fyzické i psychické stránce ve výborné kondici. Je to velmi důvěřivá, optimistická kočička, která společnost lidí vyhledává a vesele dovádí. Má plno elánu a s její nebojácností nikdy u ničeho nechybí. Kamarádí se s pejsky i ostatními kočičkami. Věřte, že Bětku v „obyčejném“ mourovatém kožíšku si pro její bezstarostnost, veselost a odvahu velmi rychle zamilujete!  Vhodná do bytu i k domku. Odčervená a 1x očkovaná. Bětka už našla svůj nový domov. V depozitu byla od 27.07.2011 do 14.08.2011.  

Další fotky: http://azylek-andelka.rajce.idnes.cz/Betka/ 

 

 
TOPlist